زندگی...

>>ایام محرم الحرام رو تسلیت میگم<<

کاش... کاش هیچوقت زمینی نمیشدیم...

سلام:

 

به یاد کودکیمون...

 

دخترک نگاهی به اطرافش انداخت و گفت: خدایا مرا کجا فرستاده اید؟

خداوند فرمود: اینجا راهی به خانه توست که این ابتدای راهت است و بعد مسیر اصلی تا خانه ات شروع میشود.

دخترک گفت: پس کی به خانه میرسم؟

و خداوند فرمود: در طول مسیر به یک 2 راهی میرسی، اگر بتوانی از تجربیات گذشته ات به خوبی استفاده کنی به خانه اصلیت میرسی در غیراین صورت ...

دخترک با ترس و دلهره اولین قدم را در مسیر پشت سر گذاشت در آن مسیر که اسمش«زندگی»بود تمامش با آنهایی که خداوند برایش گفته بود تفاوت داشت:

خدا حرف از آدم میزد ولی آنجا جز حیوانات 2 پا هیچ چیز دیگری دیده نمیشد، خداوند متعال از صداقت گفته بود ولی در میان انسانها حیله و فریب جای راستی را گرفته بود، سخن خداوند از پاکی بود اما در آن مسیر تنها حیوانات 2 پای فاسد و کثیف دیده میشد.

دخترک نزد خدا بازگشت و خواست به دنیای کوچکی که در گذشته پیش از ورود به وجود مادرش رفته بود و افراد آن دوستانی همسن و سال خودش بودند بازگردد پس به خدا گفت:

-         خداوندا، من مانند آنها نیستم، نمیتوانم با پاکیی که در وجودم نهادی وارد لجنزار آنها شوم.

خداوند فرمود: بندهء کوچکم، من به خوبی میدانم آنها با خود بد کرده اند ولی میخواهم با وجود پاکت ثابت کنی که در این دنیا که از تقدیر و سرنوشت بدش مینالند میتوان سالم بماند. تو بازگرد، و مطمئن باش اگر زندگی را به معنای واقعی درک کنی و راه درست را انتخاب کنی هیچگاه مانند آنها ناپاک نخواهی شد، و رفتار آنها باعث آزار تو نخواهد شد.

دخترک به مسیرش بازگشت، هراسان بود از روزی که مانند همنوعانش سیاه و کدر شود. ولی او نیز ...

...

همه ما مثل همیم... یه زمینی که یه روزی رو زمین نبوده...

سالها گذشت،

پسرک نگاهی به اطرافش انداخت و گفت: خدایا مرا کجا فرستاده اید؟

خداوند فرمود: اینجا راهی به خانه توست که این ابتدای راهت است و بعد مسیر اصلی ...

...

خوش به حالش...

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دریایی

سلام سیما جان.خوبی؟.منم آفلاین میخونم.ولی نشون میده خیلی متن زیبایی باشه.........موفق باشی........دریایی

bahador

سلام.مرسی از اينکه جواب ايميلمو ميدی.متن که خيلی آشناس و خيلی خوب نوشتی.عکسها هم که عاليه.موفق باشی.

مهدی باقری

سلام عزيز نميدنی چقدر خوشحال شدم وقتی وبلاگم رو باز کردم و ديدم برام بعد از مدتها پيام گزاشتی واقعا خوشحالم کردی برگشتی انقدر برات پی ام زدم که ديگه نا اميد شده بودم خوشحالم از اينکه خوشحالی و ميخوای همينجوری ادامه بدی خيلی خوشحال شدم خيلی بعد از اين همه غم که تو اين مدت متحمل شدم اين چيزها برام خيلی ارزش داره تاک هم سر بزن خوشحال ميشم حضورت حس بشه تو بچه‌ها راستی شهروزم بچه دارد شد دو روز پيش مقالش رو هم دادم حتما بخون جواب بده خوشحال ميشه .

رضا(پیاده رو)

سلام عزیز.. متن جالبی بود . خوب می نویسی. قلم روونی هم داری. راستی اگه حوصله پیاده روی داری یه قدمی توی پیاده رو بزن. حسابی آب و جارو ش کردم . ببینیمت .خوش باشی و شاد

مصطفی (پرستوی مهاجر)

سلام مطلب جالبی بود من اينو قبلا جايی خونده بود م البته فکر کنم منتظر شما هستم يا حق

habib

سلام . مرسی بابت حوضورت توی وبلاگ فعلا تعطيل ما . اومدم فقط تشکر کرده باشم . فعلا حوصله وبلاگ بازی ندارم . چيزی از نوشته هات و نخوندم . تا بعد که يه کم .... فعلا .

مرتضی

اينقدر اينجا ننويس تنهام تنهام ... بعد آدم ميادميبينه ۱۰۰۰۰۰۰۰کامنت گذاشتن! با خودم فکر میکنم اگه این تنهاست پس من چیم ؟ حالا فکر میکنم که تنها نیستم یه چیز دیگم ولی چی ؟

niosha

سلام سيما جون ...خوب هستی عزيزم؟ قالب جديدت مبارک ُخيلی قشنگ و ملايم است ...بخصوص رنگ مشکی با بنفش که هردو از اولين رنگهای مورد علاقه من هم هست..دوست خوبم کامنت شما رو ديدم ...با عرض معذرت بايد بگم که ايميلم اشکال داره و نميتونم چيزی بگيرم و يا بفرستم ...اما ميتونم ای ديم رو بهتون بدم و با چت با هم ارتباط برقرار کنيم...اميدوارم مورد توافق شما هم باشه و در ياهو همديگه رو ملاقات کنيم ...ای دی من هست nioshamasih خيلی خوشحال ميشم بتونم خدمتی انجام بدم ...حضور دايم خد اوند را در زندگيتون ميطلبم ُ برکت و شادمانی او هميشه با شما باد

ali

سلام وب خوبی دارين موفق باشين